Ali Bayramoğlu saldırıya uğradı

Ali Bayramoğlu saldırıya uğradı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yeni Şafak'ın eski yazarı Ali Bayramoğlu oy kullandıktan sonra saldırıya uğradı. Bayramoğlu darp edildiğini belirterek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ali Bayramoğlu, oy kullandıktan sonra yaklaşık 30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

İstanbul Gayrettepe'deki Şair Nedim İlköğretim Okulu'na oyunu kullanmak için gelen, Ali Bayramoğlu önce sözlü tacize uğradı, ardından fiziksel şiddete maruz kaldı.

Bayramoğlu yaşananları anlattı

Bayramoğlu darp edildiğini belirterek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Darp raporu aldığını belirten Bayramoğlu şunları söyledi:

''Bugün maalesef ciddi bir saldırıya uğradım. Birçok insanın beni darp ettiği, neredeyse bir linç girişimine dönen bir tablo yaşadım. Eşim de yanımdaydı. Sonuç olarak ne oldu diye bakarsak, sabah oy vermeye gittik. Eşim ve ben aynı sandıklarda oy veriyorduk. Ben oy verdim, eşim çıktı ve bana 'yanlış yere bastım,  ne yapabiliriz' dedi. Sandık görevlileri de 'Bir şey yapamayız' dedi. 'En fazla, istemiyorsanız oyunuzu geçersiz hale getirebiliriz' dediler. Dışarıdan bir AK Parti temsilcisi olduğu anlaşılan bir hanım 'Yönlendirme yapıyorlar' diye bağırdı. Bir iki dakika sonra AK Parti seçim bölge temsilcisi olduğunu öğrendiğim bir bey ve yanında birtakım insanlar geldiler. Ben kendimi tanıttım, elini sıktım. Bir sorun olmadığını eşimin istemediği bir oyu kullandığını, oyunu geçersiz hale getirdiğini söyledim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tezcan: YSK sahteciliğe izin vermiştir

Bana ters tepki gösterdi. Biraz ortalık gerildi. Daha sonra oğlu olduğunu anladığım birkaç kişi birden üstüme saldırdılar. Orada biraz darp ettiler. İş tabii ki AK Parti müşahitleri açısından büyüdü. Bir odaya kaçmak zorunda kaldık, öğretmenler odasında saklandık. Bir ara baktım dağılmış ortalık, bir polis memuru vardı onunla çıkayım dedim fakat merdivenlerde görür görmez adamlar bana saldırdı. İnanılır gibi değil. Kendimi odaya nasıl attığımı bilmiyorum. Başıma pek çok darbe aldım. Yüzümü biraz korudum, odaya girmek istediler polis sokmadı. Daha sonra gerekli yerleri aradım. Vali aradı, Emniyet Müdürü ilgilendi, ifadeler verdik.

Abdullah Gül'ün oy kullandığı sandıktan evet çıktı

Acıklı olan benim açımdan partililer tarafından  saldırıya uğramak. Türkiye'nin bilinen bir yazarının saldırıya uğraması tabii son derece acıklı şeyler. Daha da acıklısı onu da söylemek istiyorum. İnternete olay düştükten sonra bazı gazeteler benim yanlış oy kullandığımı, yeni pusula istediğimi, müşahit vermeyince müşahidi dövdüğümü, yanımda adamlarım olduğunu yazıyorlar. Yazmakla kalmıyorlar yeni bir kampanyaya ve  tehdit mekanizmasına döndü. Benim meselem çok önemli değil. Türkiye bugün çok önemli bir oy kullanacak."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber