hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Altılı masanın anayasa açıklaması

  Altılı masanın, anayasa değişikliği çalışmasının detaylarını açıklamasının ardından AK Parti ve MHP'den o çalışmaya tepki geldi. "Sekiz ay önceki açıklamanın aynısını yaptılar" diyen de oldu, “Altılı masa için büyük, Türkiye için küçük adım" diyen de.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı masanın anayasa değişikliği çalışmasının detayları açıklandı. Siyasetin de gündemindeydi. AK Parti'den tepki geldi.

  "VAAT ETTİKLERİ ESKİYE DÖNÜŞ"

  AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 2017'deki halk oylamasıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine "evet" denildiğini hatırlattı. Milletin onay verdiği bir sisteme "ucube" demenin millete hakaret olduğunu ifade etti, "Altılı masa partilerinin anayasa önerisi ile vadettiği tek şey eskiye dönüş. Türkiye'de darbeci anlayışı besleyen koalisyonlar dönemi kapandı, istikrarsızlık son buldu, vesayet dönemi tarihin tozlu raflarında yerini aldı" ifadelerini kullandı.

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da sosyal medya hesabından, "Sadece bilinen bazı eski tartışmaların güncellendiğini gördük. 6'lı masa için büyük, Türkiye için küçük bir adım" dedi.

  MHP'den ise Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan tepki geldi. Yıldız, sosyal medya hesabından "Cumhurbaşkanı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi mi seçecek, yoksa doğrudan demokrasinin gereği Türk Milleti mi seçecek? Bunun cevabını vermekten köşe bucak kaçan heyetten ne köy olur ne de kasaba. Geçin bunları" yorumunu yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow