Altın çantasını yola düşürdü

Video: Altın çantasını yola düşürdü

İstanbul Sancaktepe'de sahibinin araç üzerinde unuttuğu altın dolu çanta, otomobil hareket edince yere düştü. O sırada caddede bulunan bir kişi, düşen çantayı fark edip aldı. Sahibinin kayıp başvurusu üzerine araştırma yapan polis, güvenlik kameraları görüntüleri sayesinde çantayı alan kişiyi tespit edip gözaltına aldı.

Mustafa Özcan, eşi ve 6 aylık bebeği ile birlikte, evlerinden çıktı. Yanlarında içinde yaklaşık 50 bin lira değerinde altın ve bir miktar para bulunan çanta da vardı. Özcan çifti, bebeklerini otomobillerine bindirirken çantayı aracın üzerine koydu, sonra da orada unuttu.


Çanta, çarşıya vardıklarında akıllarına geldi. Çantanın düşmüş olduğunu anlayan Özcan çifti, geldikleri yoldan dönerek çantalarını aradı. Ancak, tüm aramalara rağmen bulamadı.


Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne kayıp müracaatında bulunuldu. Polis ekipleri, söz konusu güzergâh üzerindeki 27 kamerayı inceledi. İnceleme sonucu altın dolu çantanın o sırada caddede yürüyen bir kişi tarafından alındığı ortaya çıktı.


Polis, güzergahtaki kamera görüntülerini taramayı sürdürdüklerinde şüphelinin çantayı almasının ardından bir düğün salonuna girdiğini tespit etti. O saatte salonda düğün yapanlara ulaşarak, düğün görüntüleri izlendi. Kimliği tespit edilen şüpheli Ümraniye'deki evinde yakalandı.


Şüpheli, çantadaki altın ile parayı sakladığını, bu altınlardan birkaçını eşine hediye ettiğini itiraf etti. Altın ve paralar sahibi Mustafa Özcan'a teslim edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS