Ankara'da haraç çetesi yakalandı

Video: Ankara'da haraç çetesi yakalandı

Ankara'da ikinci el eşyaların satıldığı pazar alanında tezgah açan kişilerden haraç toplayan çete üyeleri polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Çetenin haraç vermeyen kişilere işkence uyguladıkları ve o anları da cep telefonuyla kaydettikleri ortaya çıktı.

Tekme, tokat, saç kesme ve dahası... Başkent Ankara’da bir çete tarafından darp edilip şantaja uğradılar. Bit pazarı olarak bilinen ikinci el eşya satış yerinde haraç vermeyen satıcılar, bir grup zorbanın elinde işkence gördü.

İl Emniyet Müdürlüğü organize suçlarla mücadele ekipleri cumhuriyet başsavcılığının koordinesinde, ikinci el eşya pazarında haraç kesen çeteye yönelik çalışma başlattı. Çete üyelerinin pazar alanına tezgah açanlardan 50 ile 100 lira arasında haraç topladığı parayı vermeyenleri ise kumar oynattıkları bir kahvehanenin alt katına kapatıp darp ettikleri tespit edildi. Çete üyelerinin, yaptıkları işkenceyi kaydedip mağdurlara şantaj yaptıkları da belirlendi.

Tespitlerin ardından operasyonun düğmesine basıldı. Eş zamanlı baskınlarda çete üyesi olduğu değerlendirilen 8 kişi gözaltına alındı. Çete üyeleri emniyet sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Çetenin zorla haraç aldığı isimler de yaşadıkları zor durumu anlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS