Ankara'da Koronavirüs önlemi

Video: Ankara'da Koronavirüs önlemi

Ankara'da koronavirüse karşı önlemler kapsamında kent genelindeki metro durakları, toplu taşıma araçları ve istasyonları dezenfekte edildi. Belediye ekipleri, önemli kalabalık noktaları her gün temizlikten geçirecek.

Koronavirüsün yayılmaya devam ettiği İran'dan Türkiye'ye getirilen Türk vatandaşlarının karantinaya alındığı Ankara'da toplu taşıma sisteminde genel dezenfektasyon yapıldı.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri akşam saatlerinde metro istasyonlarını temizledi.


Kızılay'da Metro istasyonunun giriş ve çıkışları, iç mekanda hemen her yolcunun temas ettiği alanlar, detaylı temizlikten geçirildi.


Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, Ankara Metrosu ve AnkaRay Raylı Sistemi istasyonları, yolcu vagonları, teleferik hatları ve belediye otobüslerinin her gece tek tek dezenfekte edileceğini söyledi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da temizlik çalışmalarını sosyal medya hesabında duyurdu. "Devletimizin ilgili mercileri ile iş birliği içerisinde çalışmalarımıza azami özenle devam edeceğiz" dedi.


Ankara'da şehirlerarası otobüs terminali ve aile yaşam merkezleri gibi kalabalık noktalar da her gün düzenli temizlikten geçirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS