Antalya'da açık alanda alkol tüketilmesi yasaklandı

Antalya'da açık alanda alkol tüketilmesi yasaklandı

Turizm kenti Antalya'da açık alanda alkol yasağı. Antalya Valiliği, açık alanda alkol içilmesini yasaklayan bir karar aldı. Karar Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün web sitesinden duyuruldu. Buna göre Antalya'da "çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesi" yasaklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dakika: YSK, 16 Nisan referandumunun kesin sonuçlarını açıkladı

Alkol yasağıyla ilgili Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

Antalya’da Çevreyi Rahatsız Edecek Şekilde ve Açıkta Alkol İçilmesi Valilik Kararı İle Yasaklandı.

İl İdaresi Kanunu hükümleri uyarınca, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzen ve güvenliğinin korunması için gereken tedbirlerin alınması, huzur ve güvenlik ile kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi mahallin en büyük mülki amirinin ödev ve görevleri arasındadır.
 
Bu bağlamda, Antalya il sınırları içerisinde huzur ve güvenliği ile kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçun aydınlatılması amacıyla, kamunun istifadesinde açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesinde sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb. ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak, bu karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32 Maddesini ihlalden işlem uygulanacağına dair Valilik Makamı’nın Olur’ları ile karar verilmiştir.