hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aracını satarken dolandırıldı

  Van Erciş’te aracını satmak için ilan veren Ünal Demir, kapora aldıktan sonra ilanı kaldırıp ruhsat bilgilerini de alıcıya gönderdi. Ancak o kişi aynı bilgileri kullanıp aracı Muş'taki bir alıcıya sattı. Dolandırıldığını anlayan Demir, kendi aracını almak için 304 bin lira ödedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gördüğü ilandaki araca talip olduğunu söyledi, yalnızca 150 lira kapora ödedi. Hem satıcıyı hem de başka bir alıcıyı dolandırdı. Para hesabına yatınca da kayıplara karıştı.

  Van'da yaşayan Ünal Demir, aracını satmak için internet üzerinden ilan verdi, Erzurum'dan arayan ve kendisini uzman çavuş olarak tanıtan bir kişi araca talip oldu. Demir ile anlaşan o kişi 150 lira kapora gönderdi. Satıcı ilanı kaldırınca da Demir'in gönderdiği fotoğraf ve ruhsat bilgileri ile yeni ilan açıp, aracı Muş'taki bir kişiye sattı. Teslim alması için Muş'taki alıcıyı da Van'a gönderdi.

  Aracını satarken dolandırıldı

  Mehmet Demir, hesabına para yatmasını beklerken dolandırıldığını anladı, kendi aracına 304 bin lira vererek geri alan Demir vatandaşları, “Bu tür alışverişleri yüz yüze görüşmeden kesinlikle yapmayın” şeklinde uyarıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow