Ayhan Bilgen HDP'den kopacak mı? | Video

Video: Ayhan Bilgen HDP'den kopacak mı? | Video

HDP'den milletvekilliği ve belediye başkanlığı yapan Ayhan Bilgen, HDP'ye yönelik eleştiriler gündeme getirmişti. Tutuklu olan Bilgen'in HDP'den kopacağı iddia edildi. Bilgen, 26 Nisan'da hakim karşısına çıkacak. Duruşmada yeni açıklamalar yapması bekleniyor.

"Ayhan Bilgen ile HDP arasında bir çatışma yok. Bazı konularda farklı düşüncelerimiz olabilir." Partisinin eş başkanı Mithat Sancar bu sözlerle açıklamıştı fikir ayrılıklarını. Ayhan Bilgen, HDP'yi de cezaevinden yaptığı açıklamalarla eleştirmişti. "HDP tersine Türkiyelileşme" başlıklı bir bildiri yayınlamış ve "HDP, çözüm sürecindeki genişlemeyi kalıcı sanmış ve kişisel başarı öyküsü olarak yorumlamayı tercih etmiştir" sözleri çok ses getirmişti.

26 NİSAN'DAKİ DURUŞMADA YENİ AÇIKLAMA SİNYALİ

Süreç içinde "Ayhan Bilgen HDP'den kopuyor mu?" tartışmaları yaşanırken, şimdi yargılandığı davada 26 Nisan'da hakim karşısına çıkacak. HDP'ye yönelik eleştirileri de içeren yeni açıklamalar yapması da bekleniyor. Edinilen bilgiye göre, Bilgen henüz bir siyasi oluşum konusunda net bir karar vermedi. Ancak HDP'ye yönelik geçmiş eleştirilerini Bilgen sürdürüyor.

ALTAN TAN PARTİ Mİ KURACAK?

Ve Altan Tan cephesi. Eski HDP'li Altan Tan da partisini eleştirerek, "HDP PKK'ya tavrını net bir şekilde söylemesi lazım ve Türkiye kamuoyunu da bu konuda ikna etmesi lazım" demişti. İşte bu fikirlerini tartışacağı "farklıbakış.net" isimli bir platform oluşturdu. Altan Tan, "Özel olarak parti kurmayı düşünmüyoruz" dedi ancak hareketin partileşmesi durumuna da kapıyı tam olarak kapatmadı. Tan, "Şimdilik partileşme yok. Süreci, AK Parti'nin adımlarını da HDP'nin adımlarını da çıkmaz sokak olarak görenler tartışıyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS