Az yakıt tüketen araçlara ilgi yoğun

Az yakıt tüketen araçlara ilgi yoğun

Tüm dünyada otomobil almak da artan akaryakıt fiyatlarından dolayı trafiğe çıkmak da çok pahalı. Sürücülerin gözü ise daha ucuz ve çok daha az yakıt tüketen modellerde. Bu durum elektrikli ve hibrit araçlara olan ilgiyi arttırdı. CNN TÜRK muhabiri Buse Deviren ve kameraman Sercan Sever'in haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yaşanan ekonomik ve çevre sorunlarıyla birlikte otomotiv sektöründe çevreci ve ekonomik seçeneklere talep arttı. Otomotiv şirketi yöneticisi Selen Alkım, "Elektrikliye çok ciddi bir talep var. Hem Avrupa'da hem Türkiye'de tüketici taleplerinin bu şekilde kaydığını görüyoruz. Çevresel anlamda çok ciddi bir avantaj sağlıyor. Gün geçtikçe insanlar biraz daha bu konuda bilinçlenmeye başladılar. Hem sessizlik hem çevreye verdiği sıfır karbon ayak izi ciddi anlamda çok büyük bir avantaj elbette ki" dedi.

Dünya üzerinde artan akaryakıt fiyatlarının artması neticesinde elektrikli ve hibrit araçlar hiç olmadığı kadar ilgi görüyor. Benzinli ve dizel olan araçlarda ise tasarruflu olanlar yani az yakan araçlar ilgi odağı. Selen Alkım, "Elektrikli talebi her geçen gün Türkiye'de de artıyor. Biz de buna şahit oluyoruz. Akaryakıt fiyatlarındaki ciddi artış elektrikli araçlar için bir cazibe merkezi haline getirilmeye başlandı" diye konuştu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı