Bahçeli'den Akşener'e: Eve Dön! MHP liderinin çağrısı ne anlama geliyor? | Video

Video: Bahçeli'den Akşener'e: Eve Dön! MHP liderinin çağrısı ne anlama geliyor? | Video

MHP lideri Devlet Bahçeli'den İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik kritik bir çağrı geldi. İYİ Parti'nin CHP ve HDP'den ayrıştığını belirten Bahçeli, Akşener'e "Evine dön" dedi. Bahçeli, Muharrem İnce’nin parti çalışmalarını da değerlendirdi, "CHP'de sular durulmaz, kaynayan tencere kapak tutmaz" ifadelerini kullandı. Peki, Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 'Eve dön' çağrısı ne anlama geliyor? Gazeteciler Metin Özkan, Faik Işık ve Oral Çalışlar, CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Muharrem İnce ve Meral Akşener ile ilgili bugün yaptığı açıklama siyasi arenada hareketliliğe neden oldu. Bahçeli açıklamasında, "Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir." ifadelerine yer verdi.

Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 'Eve dön' çağrısı ne anlama geliyor? CNN TÜRK canlı yayınında Başak Şengül'ün sunduğu Günlük katılan Metin Özkan, Faik Işık ve Oral Çalışlar bu soruya yanıt aradı. İşte canlı yayındaki o yorumlar...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS