Bakan Ala'dan istihbarat açıklaması

Bakan Ala'dan istihbarat açıklaması

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İçişleri Bakanı Efkan Alâ, istihbarat açığı konusunu değerlendirdi. "Sistem açığı ve istihbarat açığı olduğunu zaten söyledik" diyen Ala, "En yüksek seviyede istihbarat faliyetinde bulunabilecek kurumların olması kararlılığındayız" ifadesini kullandı. Bakan Ala ayrıca darbe soruşturması kapsamında 25 bin 917 gözaltı ve 13 bin 419 tutuklu olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı için geldiği parti genel merkezinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı. şunları dile getirdi: 

"İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Bütün istihbarat teşkilatlarının ne şekilde yapılacağı bu çalışma sonrasında ortaya çıkacaktır. Çalışmalar neticelenince kamuoyuna açıklayacağız. Çok uzun süreceğini düşünmüyoruz.

Gözaltı ve tutuklama sayılarını açıkladı

Şu anda bir belediye başkanı seçilmek için hangi şartlar gerekiyorsa o şartlar gerekecek. Atama kriterleri aynı olacak. Ama böyle bir sorunla karşılaşılmaması için tabi ki kişinin yönetim becerisi karşılığı hesaba alınarak o atama yapılacaktır. Ama atayacak makam değişiyor." 

İçişleri Bakanı Efkan Ala darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, "Gözaltı sayısı şu an itibarıyla 25 bin 917, tutuklu sayısı 13 bin 419, 74 bin 562 kişinin de pasaportları iptal edildi. Şehit
sayımız 238, yaralı sayımız da 2 bin 197'dir" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber