Bakanlık 32 çocuk için devreye girdi

Video: Bakanlık 32 çocuk için devreye girdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 11 “Çocuk Koruma Evi” hizmetlerinin sonlandırılmasına yönelik tartışma devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirdiği ve Aile Bakanlığı'nın inceleme başlattığı çocuk koruma evleriyle ilgili, Ankara Büyükşehir Belediyesi de açıklama yaptı. Açıklamada, Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "kapatma kararını" durdurduğu hatırlatıldı, Aile Bakanlığı ile koordinasyon içindeyiz mesajı verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 11 çocuk koruma evinin hizmetlerinin sonlandırılması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözleriyle bir kez daha gündeme geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın devreye girerek söz konusu evlerde kalan 32 çocuk ve gençle ilgili sosyal inclemenin tamamlandığı duyurmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden de konuya ilişkin açıklama geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 2012 yılında yapılan belediye kanunu değişikliği ile belediyelerin çocuk koruma evleri açma yetkisi kaldırıldı dedi, konunun resmi muhatabı Aile Bakanlığı'dır açıklaması yaptı.


Açıklamada, Aile Bakanlığı ve valilik ile koordinasyon halinde çalışıldığı vurgulandı. Ankara Valisi Vasip Şahin'in konudan haberdar olması ile yasaya uygun bir çalışma başlattığı belirtilen açıklamada, "Bahsekonu uygulamada yasaya aykırılık sözkonusudur, hiçbir çocuk sokağa bırakılmadan yasal çözüme gidilmektedir," ifadeleri kullanıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS