hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda geri sayım

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapımı devam eden Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda incelemelerde bulundu. Uraloğlu, metro hattında test ve devreye alma çalışmalarına başladıklarını belirterek, proje hakkında bilgi verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul'da yapımı devam eden Bakırköy- Kirazlı Metro Hattı'nda sona yaklaşılırken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Molla Gürani İstasyonu'nda incelemelerde bulundu. Projenin durumu hakkında bilgi verdi. “Sadece saatte 80 kilometre hızla günde bir milyon yolcu hattımız ile seyahat edecektir. Bakırköy-Kirazlı Metro Hattımız 8.4 kilometre uzunluğundadır, 7 istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonlar Özgürlük Meydanı, İncirli, Haznedar, İlk Yuva, Yıldıztepe, Molla Gürani ve Kirazlı istasyonlarıdır.”

  Bakırköy-Kirazlı Metro Hattında geri sayım

  Uraloğlu, yapımı devam eden Bakırköy-Kirazlı Metrosu'nda hat işlerinin tamamlandığını ve hizmete açılacağı tarihide aktardı. “İstasyona ait kaba inşaat işlerini yüzde 97, ince işlerine ait imalatları yüzde 65, elektromekanik yüzde 73 oranında tamamlamış bulunuyoruz. Artık test ve devreye alma çalışmalarına başladık, projemizi şubat sonunda hizmete alarak İstanbul’a yeni bir hat daha kazandırma heyecanıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow