Balıkçılar 'bakanlık' istiyor!

Video: Balıkçılar 'bakanlık' istiyor!
<a class="in-news-link" href="/balik" target="_blank" title="Balık haberleri">Balık</a> sezonu açılalı tam 4 ay oldu ancak tezgahlara el uzatılmıyor. Vatandaş balığın pahalılığından, <a class="in-news-link" href="/balikci" target="_blank" title="balıkçı haberleri">balıkçı</a> denetimsizlikten şikayetçi. Ekmeğini denizden çıkaran balıkçılara göre temel sorun, kendilerine ait bakanlığın olmaması.

Balık sezonu açılalı tam 4 ay oldu ancak tezgahlara el uzatılmıyor. Vatandaş balığın pahalılığından, balıkçı denetimsizlikten şikayetçi. Ekmeğini denizden çıkaran balıkçılara göre temel sorun, kendilerine ait bakanlığın olmaması.

Yanlış avlanma, denizlerdeki kirlilik ve denetimsizlik. Hepsi arka arkaya geldi, önce ağlar sonra sofralar boşaldı. Av sezonu açılalı tam 4 ay oldu ancak doğru düzgün balık yiyebilen olmadı. Tezgahta balık çok az. Olan da aşırı pahalı. Oltalar boş, tekneler iskeleye demirli. İş olmayınca balıkçılar günlerini kahvehanelerde geçiriyor. Balıkçı Mehmet Gerçek de onlardan biri. Balıkçılık zorda diyor, ekmek parası bile çıkaramıyorlar.
Mehmet Gerçek'in çözüm önerisi ise çarpıcı. Balıkçılar bakanlık istiyor. Balıkçılar Tarım Bakanlığı'na bağlı olmayı dezavataj olarak görüyor. Doğrudan bir bakanlığın çözümü kolaylaştıracağını düşünüyor balıkçılar.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS