hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Başbakan Binali Yıldırım'dan Reina saldırganı açıklaması

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Başbakan Binali Yıldırım,  Reina'ya saldırı düzenleyen teröristin yakalanmasıyla ilgili konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başbakan Yıldırım, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı için geldiği AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İşte Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkanlar:

  Reina saldırganı

  Şu an sorgulaması devam ediyor, bununla ilgili birçok detay var ama sorgulama aşamasında olduğu için bu kadarını söylemekle yetinelim. Zamanla gelişmeler hakkında bilgiler ilgili arkadaşlar tarafından kamuoyuna verilecek. Önemli olan, yapılan bu alçak saldırının failinin yakalanmış olmasıdır, bunun arkasındaki iradenin, güçlerin her kimse ortaya çıkarılmasıdır. Bu bizim için önemli bir gelişmedir."

  Kılıçdaroğlu-Bahçeli görüşmesi

  Ne konuşacaklar bilmiyorum. Anayasanın birinci tur oylaması tamamlandı. Ama Sayın Bahçeli'nin açıklamalarından ne konuşacakları aşağı yukarı belli oluyor.

  Anayasa değişikliği 2. tur

  Ak Parti grubu kaya gibi maşallah. 2. turda da oy kullanıp yeni anayasayı milletin önüne götüreceğiz. Birinci turda sonuç neyse ikinci sonuç o olur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erken seçim

  Erken seçim için ne sebep var ? Meclis'ten anayasa geçecek ve referanduma gideceğiz. Ondan sonra yolumuza devam edeceğiz. Seçimler planlandığı şekilde 2019 yılında.

  Ekonomi Koordinasyon Toplantısı

  Dünkü toplantında önceden alınan kararları konuştuk. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam. Birçok ülkeden iyi durumdayız. Dalgalanmalar geçicidir ve etkileri de sınırlı olacaktır. Reel sektörün ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar devam edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow