Beyaz eşyaları bozulanlar dikkat

Beyaz eşyaları bozulanlar dikkat

Yetkili servis dolandırıcılığı, en sık yaşanan dolandırıcılık türlerinden biri haline geldi. Uzmanlar uyarıyor, "Beyaz eşyanız bozulduğunda internette her gördüğünüz numarayı aramayın" diyor. Zira karşınıza çıkan dolandırıcı olabilir. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Buse Deviren ve kameraman Alper Öztürk'ün haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Evlerin vazgeçilmez ürünleri olan beyaz eşyalarımızda yaşanan arızalar bizleri telaşa sürükleyebiliyor. Dolandırıcılar ise işte tam da bu telaşlı durumdan faydalanıyor. Fakat uzmanlar uyarıyor, bu telaş dolandırılmanıza sebep olabilir.

Peki, dolandırıcılar ise kendilerini yetkili servis olarak nasıl tanıtıyor? Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, "Arama motorlarında yetkili servis aramaya, onların telefonlarını öğrenmeye, ulaşmaya çalışıyoruz. Adresinize geliyorlar ve maalesef bazen olduğundan fazla arızayı abartıyorlar. Maliyetleri yüksek çıkartıyorlar. Ticaret Bakanlığı'nın yetkilendirdiği yetkili servislere ilişkin liste ve adresler var. Bakanlığın o servis sistemine girip yetkili servislere ulaşsınlar ve o yetkili servislerden hizmet alsınlar" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı