Bu da elektrikli "tek teker" postacı

Video: Bu da elektrikli "tek teker" postacı

Umut Doğu Demirtaş ile tanışın. Otobüs beklerken başkasında gördüğü tek tekerlek ilgisini çekti o günden sonra hayatı değişti. CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Onur Özel, hikayesini kendisinden dinledi.

BU POSTACI DİĞERLERİNE BENZEMİYOR


Onları yürürken ya da bisikletle çok gördük ama bir postacıyı Unicycle yani tek tekerlek üzerinde posta dağıtırken hiç görmedik.


Adı, Umut Doğu Demirtaş. O bir posta memuru. Günün birinde otobüs beklerken, elektrikli tek tekerleğe binen birini gördü. Ve hayatı değişti. "Bir başkasını kullanırken gördüm. İlk gördüğümde çok dikkatimi çekti. Cihazı Edindim, kullanmayı öğrendim. Bundan sonra hayatıma girmiş oldu" dedi.


ÜMRANİYE VE ATAŞEHİR ARASINDA GİDİYOR 


Umut Doğu Demirtaş, 3 sene önce elektrikli tek tekerlek ile tanıştı. Artık İstanbul trafiği onun gözünde büyümüyor. Çünkü trafiğe takılmıyor. Hatta işinde dahi kullanmaya başladı. Postaları elektrikli tek tekerlek ile dağıtıyor. Demirtaş, "Trafikle hiç ilgim, alakam yok. Çünkü trafik derdi yok bu cihazlarda. Yeri geliyor kaldırımı kullanıyorsunuz, yeri geliyor boş olan yolu. Yani trafikte hiç bir sorun yaşamıyorsunuz. Ulaşıma harcadığım zamanı geri almış oldum" şeklinde konuştu.


TEK TEKER İLE UZUN YOLCULUĞA ÇIKTI


Demirtaş her gün Ümraniye'deki evinden çıkıyor, Ataşehir'deki iş yerine gidiyor. İş yerinden gelen postaları alıp dağıtımına başlıyor. Üstelik tüm bunları tek tekerlek üzerinde yapıyor. Demirtaş, İstanbul'dan tek tekerlekle Çanakkale'ye gittiğini ve dört gece, 5 gün sürdüğünü söyledi.


"TEK TEKER" ÇEVREDEKİLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR


Çevredekilerin tepkisine gelince kimi şaşkın gözlerle izliyor, kimi meraklı bakışlarla. Umut Doğu Demirtaş, "Mesela arabayla giderken birisinin yanından geçtiğim zaman hemen kafasını çıkarıp şöyle bakıyorlar. Çok dikkat çekiyor. Nasıl bindiğimi, nasıl kullandığımı, üzerinde nasıl dengede durduğumu soruyorlar" ifadelerini kullandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS