hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bülent Arınç: "Güpegündüz çırılçıplak hale gelip..."

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul'daki LGBTİ yürüyüşü için konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bunların güpegündüz çırılçıplak hale gelip, İstanbul'un göbeğinde meydan okumaları eğlenmeleri ve ne yazık ki CHP ve HDP'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bülent Arınç, Mardin AK Parti İl Başkanlığı'nda konuştu.

  Başbakan Yardımcısı Arınç, bir süre önce İstanbul'da gerçekleştirilen LGBTİ yürüyüşüne ilişkin bir soru üzerine, farklı cinsel yönelimlerin toplumun inanç, gelenek, örf ve adetlerinde hoşlanılan işler olmadığını söyledi.

  "Maalesef özellikle hanım kardeşlerimizin bulunduğu bir yerde söylemekten haya ediyorum ama birileri bunu onur haline getiriyor" değerlendirmesinde bulunan Arınç, "Bunların güpegündüz çırılçıplak hale gelip, İstanbul'un göbeğinde meydan okumaları eğlenmeleri ve ne yazık ki CHP ve HDP'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir" dedi.

  Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesi

  Diyarbakır ziyaretinde bir kişinin kendisine, HDP'lilerin 50 yaşındaki bir hanımın eline "Hiç lezbiyen görmediniz mi?" yazılı afiş tutuşturduğunu görmesinin ardından HDP'den ayrıldığını belirttiğini dile getiren Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Onur Yürüyüşü'ne müdahaleden kareler

  "Bunu okuduktan sonra bu kişi 'lanet olsun sizden ayrılıyorum' dediğini belirtti. Bu hassasiyeti gösteren kaç kişi vardır, bilmiyorum ama o yürüyüşe katılanları, destekleyenleri içlerinde kadınlı erkekli milletvekillerinin, CHP'den de 5-10 milletvekilinin bulunduğunu biliyorum. Bunlar hakkındaki takdiri milletimize sunuyorum. Milletimiz bunu beğeniyor, alkışlıyorsa arkalarından gitmeye devam etsinler. Milletimiz bunları yanlış biliyor, eleştiriyorlarsa sandıkta gereğini yapsınlar."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow