hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bulgaristan'da 2 yılda 5’inci seçim

  Bulgaristan, erken genel seçim için sandık başına gitti. Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlar içinse yurt genelinde 162 sandık kuruldu. Bulgar vatandaşlar oylarını kullanmak üzere sabahın erken saatlerinde okul ve konsoloslukların yolunu tuttu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bulgaristan 2 yılda beşinci kez sandık başına gitti. Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlar oylarını kullandı.

  Edirne’de yaşayan yaklaşık 3 bin seçmen, Bulgaristan’daki erken genel seçimlerde oy kullanmak için Edirne 75. Yıl ilkokulu ve Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun yolunu tuttu.

  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki 50. Yıl Ortaokulu’nda da kentte yaşayan seçmenler, Bulgaristan’da 2 yılda beşinci kez yapılan erken genel seçimler için oy kullandı.

  Bulgaristanda 2 yılda 5’inci seçim

  Bursa’nın 8 ilçesinde toplam 39 sandık kuruldu. Kentte yaşayan 72 bin seçmen, sabah erken saatlerde oylarını kullanmaya başladı. Oy verecek olanlar için, Osmangazi ilçesindeki Bulgaristan Konsolosluğu da bugün açıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eskişehir’de ise 3 sandık kuruldu. Gazi Yakup Satar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu ile Kardeşler Ortaokulu'nda bin 600 seçmen için sandıklar kuruldu.

  Bulgaristanda 2 yılda 5’inci seçim

  İzmir’de de Bornova’daki Batıçim İlkokulu da oy kullanacak olan seçmenler için açıktı. Yaklaşık 2 bin 500 kişi, bugün sandık başına gitti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow