Can Dündar'dan Bugün ve Kanaltürk'e destek

Can Dündar'dan Bugün ve Kanaltürk'e destek

Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasına Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar da tepki gösterdi. Destek ziyaretinde bulunan Dündar, ''Bu baskılara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Herkesin, sıra bana geliyor demeden tepki göstermesi gerek'' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Medya üzerindeki baskıları hatırlatan Dündar, "Uzun zamandır yapılan baskılar silsilesinin daha vahim bir aşaması. Uzun süredir Türkiye gerçekten diktatörlük gibi yönetiliyor. Ağır bir baskı ortamı her alanda hissediliyor ama galiba en çok medyada hissediyoruz. Dün gerçekleşen bu operasyon da onun hakikaten önemli bir aşaması. Artık sesini beğenmediği medya ortamına el koyup başına tamamen kendi yandaşını getirecek kadar pervasızlaşmış bir iktidarın yeni bir adımı. Haberi alır almaz hem gazetemiz adına hem bir yurttaş olarak dayanışma duygularımızı ifade etmeye geldik. Bu baskılara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Birlikte göğüsleyeceğiz. Ve hiçbir zaman yılmayacağız. Bu binalar geçici. Bu kanalar gazeteler geçici. Biz hep burada olacağız. Hiçbir şekilde teslim olmayacağız. Hangi görüşten olursa olsun, daha önceki sicili ne olursa olsun, hangi hükümete, partiye destek verirse versin biz baskı karşısında sonuna kadar direnmeye kararlıyız." diye konuştu.

Koza İpek'e kayyum olarak Mirzabeyoğlu ile Çakal Carlos'un avukatı atandı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Melek İpek: ''Olmayan suç da bulunmaz''

Kılıçdaroğlu'ndan ''kayyum kararına'' tepki

''Herkesin, sıra bana geliyor demeden tepki göstermesi gerek''

Hiçbir korkusu olmadığını ifade eden Dündar, şöyle devam etti: "Ben bütün bu yapılanların korku eseri olduğunu düşünüyorum. Bir korku sonucu bunları yapıyorlar zaten. Bu kadar korkutmuş olmaktan dolayı da memnunum. Siz de memnun olun. Bu korkuyu yaratabildiyseniz doğru bir iş yapıyorsunuz demektir. Beni asıl korkutan baskılar değil, baskı karşısındaki sessizlik. Bizim bazı medya organlarının bunu hala görmemesi, hala sıranın kendilerine gelmesini beklemesi. Artık o noktayı geçtik. Artık herkesin sıra bana geliyor demeden harekete geçmesi ve tepki vermesi gerekiyor. Biz o tepkiyi kendi adımıza vermeye geldik. Herkesin de bir an önce artık bu sahiplenmeyi yapması lazım."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Birlik olunursa 1 Kasım seçimlerinden sonra daha özgür bir medya olacağını söyleyen Dündar, "Herkes biliyor ki Pazar gününden itibaren muhtemelen bu baskıların bedelinin ödenmeye başladığı bir dönem başlayacak. Zaten korkunun temelinde de bu yatıyor. Baskının hiçbir dönemde bu kadar yoğunlaştığına tanık olmadım. Hiçbir dönemde iktidarın iki dudağının arasında bir medya olmadı. Bu kadar pervasızlık ve hukuksuzluğu bir arada yaşamadık. Askeri dönemi de gördük. Ama bu kadar uzun sürmemişti. Sonuna yaklaştığını düşünüyorum. Sağlam durabilirsek, dayanışma sergileyebilirsek seçimden sonra özgür bir medya bekliyor bizi." ifadelerini kullandı.

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nazlı Ilıcak: ''Zalimlerin zulümleri yanlarında kalmayacak''

Gazeteci Nazlı Ilıcak da Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasıyla ilgili Bugün ve Kanaltük televizyonları ile Bugün gazetesine destek ziyaretinde bulundu. Ilıcak, "Bu günler gelip geçecek. Biz kimleri gördük geldi geçti. Gün gelir hesap döner. Ama bunları yapan zalimlerin zulümleri yanlarında kalmayacak." dedi.

Sözlerine Akın İpek'i tebrik ederek başlayan Nazlı Ilıcak, "Bu zor dönemde dim dik durmasını başardı. Havuz medyasına dalmadan çıkarlarının peşinden koşmadan özgürlük, ahlak ve namusun peşinden koştu. Allah ondan ve ailesinden razı olsun." şeklinde konuştu.

Ilıcak şunları söyledi: "Bu günler gelip geçecek. Biz kimleri gördük geldi geçti. Gün gelir hesap döner. Ama bunları yapan zalimlerin zulümleri yanlarında kalmayacak. Böyle yapanlardan hep hesap sorulmuştur. 1 Kasım sonrası hepimiz birlikte seyredeceğiz ne hallere geldiklerini. Medyadan çok rahatsızlar. Bu medyada her şey özgürce sansüre uğramadan tartışılıyor. Hiç kimse bize müdahale etmiyor. Hırsızlık yapmışlar buna darbe diyorlar. MİT TIR'larıyla silah kaçırmışlar buna da darbe diyorlar. İstiyorlar ki her kes darbe desin. Mağduriyete oynuyorlar. Meslektaşlarıma diyorum ki! Susma susdukça sıra sana gelecek."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamıHasan Cemal: ''Saraydaki sultana seçim sandığında iyi bir ders vereceğiz''

Demokrasi ve gazetecilik adına kara bir gün yaşandığını belirten Hasan Cemal, "Bugün alınmış olan bu karar özgürlüğe ve hukukun üstünlüğüne bir darbedir. Bu özgürlüğe biz sahip çıkacağız. Saraydaki sultana seçim sandığında iyi bir ders vereceğiz. Bu dünya despotlara kalmaz." dedi.

"Bugün alınmış olan bu karar özgürlüğe ve hukukun üstünlüğüne bir darbedir." diyen Cemal, "Bu özgürlüğe biz sahip çıkacağız. Saraydaki sultana seçim sandığında iyi bir ders vereceğiz. Bu dünya despotlara kalmaz. Bu millet 7 Haziran'da çok iyi bir ders verdi. Saraydaki sultanı 10 puan düşürdü. Bu bir tekrar olacaktır. Tayyip Erdoğan kendi saray düzenini burada kurmaya devam edecektir. Türkiye seçimde özgürlük ve demokrasi sorununu çözecek." ifadelerini kullandı.