hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Carlos Ghosn kaçarken sandıkta saklanmış

  KAYNAKCNN TÜRK

  Dünyayı ayağa kaldıran kaçış hikayesinde yeni gelişmeler var. Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un özel sandıklarda kaçırıldığı ortaya çıktı. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın özel haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kaçışı dünyayı ayağa kaldırdı, yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Eski CEO'nun özel sandıkla kaçırıldığı tespit edildi.

  Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre, eski Nissan CEO'su Ghosn'u kaçıracak uçak, kaçıştan önce 10 kişilik bir aileyi İstanbul'dan Dubai'ye götürdü. Dubai'den sonra rota Japonya'nın Osaka şehrine çevrildi. Japonya'da uçağa Michael Taylor ve Antonie Zayek isimli iki Amerikalı bindi. Yanlarında iki sandık da vardı. Aramalar el dedektörüyle yapıldı. Çünkü X-RAY'e sığmayacak kadar büyüklerdi. Yapılan aramanın ardından sandıklar uçağa yüklendi. İstanbul'a doğru yola çıktı.

  Michael Taylor ve Antonie Zayek'in uçağı Atatürk Havalimanı'na indi. İki Amerikalı eşyaları uçakta bıraktı. Ve tarifeli uçakla Beyrut'a doğru yola çıktılar.

  Pilot ve hostesler son kontrolleri yapmak için jete yöneldi. O sırada devreye özel bir kargo şirketi yöneticisi Okan Kösemen girdi. Kösemen son kontrolleri yaptırılmasını engelledi. Görevlileri uzaklaştırdı. Ardından özel jete binerek Beyrut'a yolculuk yaptı. Yanında iki Amerikalının bıraktığı sandıklar da bulunuyordu. Ve sandıklardan birinin içine Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn saklanmıştı. Carlos Ghosn, özel jette yolculuk etti ve eski CEO'nun adı da yolcu listesine yazılmadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Okan Kösemen eski CEO'nun kaçtığı ortaya çıkınca önce gözaltına alındı, ardından tutuklandı. Kösemen ifadesinde tehdit edildiğini belirtti. Yürütülen soruşturma kapsamında Kösemen'le birlikte 4 kişi daha tutuklandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow