hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP heyetinin Barzani görüşmesi

  CHP heyetinin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile Erbil'de bir araya gelmesine AK Parti ve MHP’den tepki geldi. Tepkilere cevap ise CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'dan geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile Erbil'de bir araya geldi. Görüşmenin ardından AK Parti'den tepki geldi.

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından eleştirdi. "Hayat çok garip; kimileri çok yüzsüz, kimileri ikiyüzlü!" CHP Barzani ile görüşerek ilişkileri geliştirme sözü vermiş. İyi yapmış! Ancak Barzani ile resmi görüşmemiz sonrası küfreden, seçim kampanyasında fotoğraflarımızı paylaşıp olmadık hakaret eden alçaklar utanır mı şimdi?" ifadelerini kullandı.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. "Meşru hükümet iş başında ve meselelere hâkimken alternatif dış politika oluşturma çabası, yüksek millî çıkarları baltalama anlamına gelir. CHP’nin maksatlı ve okyanus ötesinden tembihli dış politika çıkışı, devlete ve millete ihanettir. "dedi.

  "Belli ki CHP’ye Joe Biden tarafından Türkiye’de gölge kabine kurulması ve harekete geçilmesi talimatı verilmiş." diyen Yalçın, CHP’nin başı da hemen rolleri dağıtmış. Türkiye'de demokrasiye ayar vermesi için Joe Biden'dan destek isteyen Kılıçdaroğlu'ndan da başka hamle beklenemezdi zaten "ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eleştirilere cevap CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan geldi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow