hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP lideri İmamoğlu'nun Saraçhane çağrısına ne dedi?

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, televizyonların Ankara temsilcileri ile bir araya geldi. CHP Genel Başkanı, İmamoğlu kararı sonrası yaşananlardan altılı masadaki aday sürecine kadar önemli başlıklarda önemli mesajlar verdi. Detayları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Kararı verecek olan 6'lı masa, adayımız sizsiniz derlerse elbette aday oluruz. Altı liderin ortak iradesine saygı göstereceğiz." dedi.

  "İÇİŞLERİMİZE KARIŞILMAMALI"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'İmamoğlu ve Yavaş'a hayır' demeyiz açıklamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır. Her parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmalı." dedi.

  SARAÇHANE GÖRÜNTÜSÜ: SAYGI DUYMAMIZ LAZIM

  İmamoğlu kararı sonrası Saraçhane'de buluşmayla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "İmamoğlu çağrı yaptı. Meral hanım katıldı. Saygı duymamız lazım. 6 lider de benzer tepkiler gösterdi." şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADAY NE ZAMAN AÇIKLANACAK

  Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını da yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Hükümet programı ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş takvimi belli olduktan sonra aday açıklanır" yanıtını verdi.

  ÇOKLU ADAY OLUR MU?

  "Çoklu aday olur mu" sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Masada çoklu aday konusu tartışılmadı. Tartışılabilir ama hiç konuşulmadı. Bir lider masaya getirilirse tartışılır" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow