CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan seçim mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan seçim mesajı

Seçimler için geri sayım sürerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken mesajlar geldi. Adaylık tartışmasıyla ilgili olarak sembolik birinin aday olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, seçimin ilk turda biteceğini de söyledi. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde NATO zirvesinden çıkan mutabakat da vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"OY KULLANIRKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da muhtar ve kanaat önderleriyle buluşmasında sandık mesajı verdi. "Yarın sandığa gideceksiniz. Sandık gelecek önünüze. Tek istediğim bir şey var. Ucuz politika yapmayacağım oy verin diye. Sandığa gidip oy kullanırken elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın" dedi.

"CHP, AK PARTİ'Yİ GEÇECEK"

Kılıçdaroğlu, erken seçim ihtimali ve partisinin oy oranını da Birgün gazetesine değerlendirdi. Oy oranına dair iddialı konuşan Kılıçdaroğlu, "AK Parti'nin oyu yüzde 30'un altında. Tüm yoklamalarda CHP'nin AK Parti'yi geçeceğini göreceksiniz. Erken seçim olabilir" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İLK TURDA BİTER"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda biteceğini savunan Kılıçdaroğlu, "İki adaylı bir seçim olacağını düşünüyorum" dedi.

"HDP'NİN İTTİFAK ARAYIŞI PARLAMENTO SEÇİMİ İÇİN VAR"

Ve ittifak arayışları üzerinden mesajını verdi. "Parlamenter seçimde farklı ittifaklar olabilir, var da zaten. HDP'nin bir ittifak arayışı, sol yapıların ittifak arayışı var. Ancak cumhurbaşkanlığının ortak bir adayının olması daha yerinde olur. Ortak adayın da demokrasiyi savunan bütün partilere güven vermesi gerekir" ifadelerini kullandı. 

ORTAK ADAY 29 EKİMDE AÇIKLANIR MI?

Altılı masanın performansından memnun olduğunu da söyleyen Kılııçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayına da altı liderin karar vereceğini söyledi. Masada aday konuşmadıklarını da söyleyen Kılıçdaroğlu adayın 29 Ekim'de açıklanacağına dair kulisleri ise "Masada takvim de konuşulmadı" sözleriyle değerlendirdi.