CHP tanıtımlar için DEM'i mi bekliyor?

CHP tanıtımlar için DEM'i mi bekliyor?

KAYNAKCNN TÜRK

Cumhuriyet Halk Partisi'nde cuma günü aday belirleme gündemiyle toplanması beklenen parti meclisi toplantısı pazartesi günü yapılacak. Peki ertelemelerin nedeni ne? DEM Parti'nin adaylarını duyurması mı bekleniyor? Yoksa Hatay'da aday değişikliği için anket sonuçları mı? Detaylar haberimizde...

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

DEM'İN ADAYLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA PM TOPLANACAK

CHP'de aday belirleme mesaisi önümüzdeki haftaya kaldı. Bu nedenle aday lansman programının da bir hafta ertelenerek 18 Şubat'ta yapılmasına karar verildi. Peki, o ertelemelerinin nedeni ne? DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığının geri çekilmesi talepleri... İşte o başlıklar nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday belirleme mesaisi 2 gün rötarlı yapılacağı kulislerde konuşuluyor.

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından CHP'de gözler belirlenecek adayda. Ve o karara göre CHP'nin İstanbul'un Esenyurt ve Adalar belediyelerinde aday belirleyeceği iddia ediliyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

HATAY'DA ADAY DEĞİŞİKLİĞİ DE MASADA

Ve 6 Şubat depremlerinin anmasında Hataylıların tepkisi ile karşılaşan Lütfü savaş… Lütfü Savaş adaylığının geri çekilmeyeceğini söyledi. Ancak anket yapılması ve PM gündemine adaylığının geri çekilmesinin gündeme gelmesi bekleniyor.

KAYSERİ, MALATYA, ORDU, ŞANLIURFA ADAYLARI BELLİ OLACAK

Pazartesi günü yapılması planlanan parti meclisi toplantısında Kayseri, Malatya, Ordu, Şanlıurfa büyükşehir belediye başkan adaylarının isimlerinin de duyurulması bekleniyor. İstanbul’un geriye kalan ilçeleri ve Ankara'nın Çankaya ile Sincan ilçelerinin belirlenmesi de beklentiler arasında.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow