hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP’de Ankara krizi!

  CHP’nin yerel seçimde aday göstereceği 242 isim daha belli oldu. Adana, Mersin ve Aydın’da mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi. İstanbul ilçelerinde Ekrem İmamoğlu etkisi görülürken, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde Oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun aday gösterilmesi üzerine Mansur Yavaş'ın adaylığını geri çekeceği öne sürüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP’de iki haftadır yapılması beklenen Parti Meclisi toplantısı yapıldı. 

  CHP’de Ankara krizi

  Muhittin Böcek’in adaylığı MYK’da yeniden ele alındı ama Parti Meclisi'nden çıkan isimler arasında yer almadı.

  Hafta sonu DEM Partililerle Antalya’da yaşanan salon krizi sonrası, DEM Parti eş genel başkanlarının CHP ziyareti öncesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı için erteleme dikkat çekti.

  İstanbul'un bazı ilçeleri için adaylar belirlendi.

  İŞTE O İSİMLER;

  CHP’de Ankara krizi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Listede aday olarak yer alanların Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma ekibinde bulunan isimler olması dikkat çekti.

  ANKARA ADAYI

  Ankara ilçeleri adayları arasında da en dikkat çeken isim Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç. adlı dizide oynadığı karakterle Tanınan Erdal Beşikçioğlu’nun CHP listelerinde yer alması önemli olaylardan biri oldu.

  Beşikçioğlu'nun Etimesgut ilçesinden aday gösterileceğinin netleşmesinin ardından Mansur Yavaş’ın bu duruma karşı çıktığı ifade edildi.

  Toplantılar sürerken gazetecilerle bir araya gelen Genel Başkan Özgür Özel'in sözleri bu duruma dikkat çekti.

  Özel, “Mansur Bey’le bu fikrimi paylaştığımda Mansur Bey’in bayağı hoşuna gitmişti. Hala hoşuna gittiğini ümit ediyorum. Öyle itiraz edeceği bir şey yok. Belki Etimesgut’la ilgili başka bir şey olabilir. Mansur Bey’in gücüne güç katacaktır” ifadelerini kullandı.

  Yavaş’ın Beşikçioğlu yerine bu ilçeden İYİ Parti'den istifa eden ismi istediği belirtildi. Genel Merkez'in Beşikçioğlu'nun ismini görüştüğü Parti Meclisi toplantısı sürerken Yavaş’ın adaylığını geri çekeceği iddiaları dile getirildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow