hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP’de listeler verildi tartışmalar bitmedi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Aday listeleri YSK'ya verildi ama tartışmalar bitmedi. Özellikle CHP'de aday başvurusuna geç kalanlar, belediye meclis üyelikleri üzerinden sert tartışmalar dikkat çekti. Hatta Antalya'da bir ilçe başkanı, listelere müdahale ettiği gerekçesiyle görevden alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son anda kabul edilmeyen başvurular, ilçe seçim kurulları önünde tartışan partililer.

  “Bundan sonra hep birlikte çalışacağız.” CHP Genel Başkanı Özel bu çağrıyı yaptı ama aday listeleri sonrası tartışmalar bitmedi.

  31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi partiler aday listelerini en geç saat 17:00’ye kadar teslim etmesi gerekiyordu. Özgür Özel’in memleketi Manisa’nın Saruhanlı ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı ve adayı Zeki Bilgin’in adaylık başvurusu ve Meclis Üyeliği Listesi, 8 dakika gecikince İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi. CHP, Saruhanlı'dan geçtiğimiz yerel seçimde en çok oyu alan partiydi. CHP bu gelişme üzerine Saadet Partisi ile görüşme yaptı. O görüşmenin ardından Saadet Partisi'nin Saruhanlı adayını çekerek, CHP'nin adayı Zeki Bilgin'i aday göstermesi kararlaştırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP’de listeler verildi tartışmalar bitmedi

  Aday listelerinin teslim edilmesine saatler kala Kocaeli İzmit'te ise kriz yaşandı. Mevcut İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile CHP İzmit İlçe Örgütü arasında Meclis Üye Listesi üzerinden tartışma yaşandı. Hürriyet, İzmit İlçe Başkanlığı’na adaylıktan çekildiğine dair resmi evrak yolladı. Sonrasından sorunun çözülmesiyle birlikte Hürriyet'in kararından döndüğü belirtildi.

  CHP’de listeler verildi tartışmalar bitmedi

  Bu arada CHP, Gebze'de TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ı destekleme kararı aldı. Bu ilçede aday çıkarmadı.

  Artvin’in Hopa ilçesinde CHP Seçim Bürosu’nda İl Genel Meclisi adaylığı üzerinden yumruklaşmalara varan tartışmalar yaşandı.

  CHP’de listeler verildi tartışmalar bitmedi

  Dikkat çeken bir gelişme de CHP Antalya Muratpaşa ilçesinde yaşandı. CHP'de Antalya'nın Muratpaşa ilçesinin Başkanı Hasan Şahin, listelere müdahale ettiği gerekçesiyle görevden alındı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow