CHP'de "millet bahçesi" tartışması

CHP'de "millet bahçesi" tartışması

Atatürk Havalimanı'nda Millet Bahçesi yapılmasına CHP kanadından tepki var. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk Havalimanı’nda eylem yapacaklarını duyurdu. Projeye tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 4 yıl önce kullandığı "Atatürk Havalimanı'nı yeşil alan yapılması bizim projemizdi" sözleri yeniden gündeme geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Biz oranın planlarını dahi yaptık. Hangi kültür merkezini yapacağımızı, hangi binaları, şekillerine kadar."

4 yıl önce "Atatürk Havalimanı'na Yeşil Alan Projesi"ni bu ifadelerle duyurmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, inşasına başlanan projeye bu kez tepki gösterdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bir bölümü millet bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı'na giderek eylem yapma kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da projeye sosyal medya hesabından tepki gösterdi. "En değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar" diyen CHP lideri, Katarlı ve Suudi Arabistanlı olduğu iddia edilen yatırımcılara Kılıçdaroğlu Arapça seslendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin" dedi.

Kaftancıoğlu'nun çıkışı ve Kılıçdaroğlu'nun açıklaması sonrası CHP liderinin 4 yıl önceki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

"Bizim telefonlarımızı dinledikleri için orayı ne yapacağımızı biliyorlar. Biz oranın planlarını dahi yaptık. Hangi kültür merkezini yapacağımızı, hangi binaları, şekillerine kadar."