hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CNN TÜRK drone kamerası çekti: Erzincan'daki maden sahasından çok özel görüntüler!

  KAYNAKCNN TÜRK

  Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeninde dün saat 14:30 sıralarında toprak kayması meydana geldi. Maden sahasındaki 9 işçiden o andan itibaren haber alınamıyor. Yüzlerce personel şu an bölgede işçileri arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. CNN TÜRK Kameramanı Halil Kahraman olay yerini drone ile görüntülerken, CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak da endişeli bekleyişlerini sürdüren ailelerle görüştü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK ekibinin bölgeden izlenimleri şöyle:

  Erzincan İliç'te dün gerçekleşen toprak kaymasının en net görüntüsünü CNN TÜRK ekranlarında gösteriyoruz. Toprak kayması tam da bu alanda gerçekleşti. Toprak bir nehir gibi aşağıya doğru kaymaya başladı. En net görüntü şu anda bu. İşçilerin altın madenindeki çalışmalarını yaptığı sırada o ekipmanlar da yerle bir olmuş durumda.

  CNN TÜRK drone kamerası çekti: Erzincandaki maden sahasından çok özel görüntüler

  Sahada ekipler arama çalışması gerçekleştirmeden önce saha taraması yaptı. Ve hemen arka tarafında da yine bir kayma gerçekleşti. Muhtemelen işçilerin bir kısmı orada, diğer kısmı ise burada. Şu anda o açıyı göremiyoruz ama orada AFAD koordinesinde yaklaşık 9 ilden gelen 827 personel şu anda Erzincan İliç altın madeninde karış karış topraktaki işçileri, 9 işçiye ulaşmak için can siperhane bir mücadele gerçekleştiriyor. Baktığımızda şu anda onları seçemiyoruz. Alan, büyük bir alan. Yaklaşık 40 futbol sahası büyüklüğünde bir alana toprak yayıldı ve bu alanda çalışma yapılıyor ki şunu da aktarmakta fayda var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK drone kamerası çekti: Erzincandaki maden sahasından çok özel görüntüler

  Erzincan'da şu anda Yağış etkisini artırdı. Uzmanlar yağışa dikkat çekmişti ve şu dakika itibariyle yağış devam ediyor. Hemen arkamız Karasu Nehri. Bakın orada Sabırlı Deresi ile birlikte Karasu, Fırat Nehri'ne ulaşıyor ve Sabırlı Deresi'nin menfez kapakları kapatıldı. Çevre Şehircilik Bakanlığı, siyanürle ilgili tehlike oluşmaması için çok dikkatli bir çalışma gerçekleştiriyor. Dolayısıyla yağışın da artmasıyla birlikte ekiplerin sahada çalışma kapasitesi, kabiliyeti açıkçası biraz zorlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  9 ilden arama kurtarma ekipleri geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin burada arama kurtarma ekipleri var. Özellikle dün gece bu alanda ışıklandırma yapılmıştı. Radarlarla, özellikle ısı ölçer radarlarla saha tarandı ve şu dakika itibariyle bu alanda hali hazırda Enerji Bakanı yine sahada, İçişleri Bakanı dün gece buraya gelmişti. Ekiplerden bilgi alınıyor. Sahada 9 işçiye ulaşabilmek için cansiperane bir mücadele gerçekleştiriliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow