CNN TÜRK muhabiri aşı gönüllüsü oldu | Video

Video: CNN TÜRK muhabiri aşı gönüllüsü oldu | Video

Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısı faz 3 çalışmaları Türkiye'de sağlık çalışanlarından sonra gönüllülere de yapılmaya başlandı. O gönüllülerinden biri de, CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever oldu. İşte aşama aşama koronavirüs aşısı.

Aşı olmak isteyen gönüllüler öncelikle bir form dolduruyor. Formda aşıyı olduktan sonra aşama aşama yapılması gerekenler yer alıyor. Aynı zamanda gönüllü bu formu imzalayarak tüm haklarından feragat etmiş oluyor.

Çin menşeli koronavirüs aşısı faz 3 çalışmaları sağlık çalışanlarından sonra gönüllüler üzerinde de uygulanmaya başladı. Biz de CNN TÜRK ekibi olarak gönüllü olduk. Öncelikle PSR testi, sonra antikor testi ve sonuçlar negatif gelirse daha önce hiç hastalanmamışsak aşımız yapılacak.

Sonuçlar aşı olmaya uygunsa, hastaneden aşı için gün ve saat içeren bir randevu mesajı geliyor.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi aşının yapıldığı hastanelerden biri. Hastanede ilk olarak evrak işlemleri yapılıyor. Sistemde aşı ataması gerçekleştiriliyor.

Gönüllüler aşısını olduktan sonra yarım saat gözlem altında tutuluyor. Ardından kendilerine aşı kartı veriliyor. Sabah akşam ateşini ölçen gönüllüler, sonuçları bu karta işliyor. Kendilerinde hissettikleri baş ağrısı, halsizlik gibi etkileri yine aynı kartta tarih belirterek yazıyor.

Gönüllülerin kartlarına yazdığı bilgiler, daha sonra aşı saha çalışmalarında değerlendirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS