hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Coronavirus son dakika: KABE KAPATILDI! 6 Mart Corona virüsü haberleri

  Coronavirusu hızla tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Ölü sayısı her geçen gün artarken virüsün bulaştığı Suudi Arabistan’da virüse karşı Kabe ziyarete kapatıldı. Bununla birlikte Türkiye’nin tüm sınır kapısı ve havalimanlarında Coronaviruse karşı alınan tedbirler tavizsiz bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Peki, Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi? İşte, 6 Mart Coronavirus son durum haberleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Coronavirus salgını her geçen gün can almaya ve insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Coronavirus nedeniyle ölü sayısı 6 Mart Cuma günü yani bugün dünya genelinde 3 bin 383’e ulaştı. Dünya genelinde Coronavirus tanısı konulan hasta sayısı ise 98 bin 382 olarak kaydedildi. Öte yandan kutsal topraklarda da Coronavirus’e karşı teyakkuza geçildi. Suudi Arabistan yönetimi Coronavirus salgınına karşı Kabe’yi ziyarete kapattı. Peki, Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi? İşte, Coronavirus 6 Mart son durum…

  MUTASYONA UĞRADI

  S-cov ve L-covPekin Üniversitesi, Şangay Pastör Enstitüsü ve Çin Bilim Akademisi bilim insanları Çinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüsün (Covid-19) S-cov ve L-cov olarak isimlendirilen iki farklı mutasyonu olduğunu tıbbi makaleyle açıkladı.

  Pekin Üniversitei ve Çin Bilim Akademisinde çalışan bilim inşaları tarafından araştırılmaya başlanan koronavirüsün mutasyona uğradığı açıklandı. National Science Review dergisinde yayımlanan çalışmada, koronavirüsün mutasyona uğrayarak ikiye ayrıldığını ve iki mutasyonun S ve L olarak adlandırıldığı ifade edildi.
  Coronavirus son dakika: KABE KAPATILDI 6 Mart Corona virüsü haberleri
  KABE ZİYARETE KAPATILDI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Suudi Arabistan, yeni tip Coronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Kabe'deki tavaf ve sa'y alanlarının kapatılacağını, Mescid-i Haram'da sadece namaz kılınacağını duyurdu.Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Kabe'nin içinde bulunduğu Mekke'deki Mescid-i Haram ile Medine'deki Mescid-i Nebevi'nin işleyişinden sorumlu genel kurul yetkilileri Kovid-19'a yönelik önlemlere ilişkin bilgi verdi.Mescid-i Haram'da Kabe'nin etrafındaki tavaf alanı ile Safa ve Merve tepeleri arasındaki sa'y alanının umre ziyaretlerinin askıya alındığı süre zarfında kapalı tutulacağını belirten yetkililer, Mescid-i Haram'da sadece namaz kılınmasına izin verileceğini kaydetti.
  Coronavirus son dakika: KABE KAPATILDI 6 Mart Corona virüsü haberleri
  CORONA VİRUSU TÜRKİYE’YE GELDİ Mİ? 6 MART SON DURUM

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Türkiye'de Coronavirüs yok. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirüs ile ilgili, "Şüpheli bulunup numune alınan vaka sayısı bin 363. Bunlardan pozitif olan hiçbir vaka olmadı, yani Coronavirüs yok" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow