Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson ve Guterres ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson ve Guterres ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrinde Türkevi'nin açılışını gerçekleştirmişti. Açılış sonrası önemli temaslarda bulundu. Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ve İngiltere Başbakanı Borıs Johnson ile görüştü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Açılışı yaptı, art arda görüşmeler yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri seyahati hızlı başladı. 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk gün programında New York şehrindeki Türkevi'nin açılışını gerçekleştirdi. Ardından Türken Vakfı'nı ağırlayan Erdoğan, önce Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guteres ile sonrasında ise İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü.

BM Genel Sekreteri Guterres ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Suriye, Libya, Afganistan ve Kıbrıs konuları vardı. Erdoğan'ın kabulüne Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve BM 75. Genel Kurul Başkanlığını yapan Volkan Bozkır da katıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erdoğan, Türkevi'nde İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı'nın İngiliz Başbakanı kabulü yaklaşık 40 dakika sürdü. Kabule, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da katıldı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu temasların ardından Amerikan gazetesi New York Times heyeti ile bir araya geldi. Heyetler arası görüşmeye İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karagöz de katıldı.