None

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan biziz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan biziz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün mirasına sahip çıktıklarını söyledi. CHP'yi eleştiren Erdoğan, "Gazi hayatta olsaydı bunları partiden sopayla kovalardı" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın hedefinde büyükelçilere Kanal İstanbul mektubu yazan CHP lideri Kılıçdaroğlu da vardı.

"Bu ülkede Gazi'nin dünyayı kucaklayan siyasi diplomatik askeri mirasına sahip çıkan biri varsa o da biziz." Atatürk'ün mirasını bu sözlerle sahiplendi. "Çarpık bir Atatürk istismarcısı kesimle karşı karşıyayız" diyerek CHP'ye yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83'üncü yıldönümünde Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nun düzenlediği anma törenine katıldı. Hedefinde Kanal İstanbul hakkında büyükelçilere mektup yazan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. "Ülkenin en büyük yatırımı içi tamamı yalan yanlış ifadelerle kendi iş insanlarımızı tehdit ediyor, yetmiyor mektup yazıp Türkiye'ye karşı ittifak çağrısı yapıyor" dedi.

Erdoğan, Atatürk'ün askerlik hayatı boyunca görev yaptığı Suriye, Libya gibi coğrafyalarda bugün de Türkiye'nin olduğuna dikkat çekti. "Hani bize diyorlar ya 'Azerbaycan'da ne işin var, Suriye'de ne işin var, Libya'da ne işin var?' Hani siz Kemalisttiniz, hani siz Atatürk'ün yolundan gidiyordunuz? Dürüst değiller" ifadelerini kullandı.