Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan o iddiaya sert yanıt

Video: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan o iddiaya sert yanıt
<a class="in-news-link" href="/ak-parti" target="_blank" title="AK Parti haberleri">AK Parti</a> İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan <a class="in-news-link" href="/cumhurbaskani" target="_blank" title="Cumhurbaşkanı haberleri">Cumhurbaşkanı</a> Erdoğan sert mesajlar verdi. "Önce Münbiç'i teröristlerden temizleyecek, ardından <a class="in-news-link" href="/firat" target="_blank" title="Fırat haberleri">Fırat</a>'ın doğusunun tamamını güvenli hale getireceğiz" Cumhurbaşkanı, <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'nin <a class="in-news-link" href="/afrin" target="_blank" title="Afrin haberleri">Afrin</a> harekatına yönelik stratejisini böyle açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bu <a class="in-news-link" href="/yaz" target="_blank" title="yaz haberleri">yaz</a> <a class="in-news-link" href="/sicak" target="_blank" title="sıcak haberleri">sıcak</a> geçecek" dedi. Erdoğan'ın hedefinde batı ülkeleri de vardı.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan sert mesajlar verdi. "Önce Münbiç'i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat'ın doğusunun tamamını güvenli hale getireceğiz" Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin Afrin harekatına yönelik stratejisini böyle açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bu yaz sıcak geçecek" dedi. Erdoğan'ın hedefinde batı ülkeleri de vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Bu süreçte bizi en çok üzen, müttefikimiz olarak gördüğümüz, siyasi ve askeri alanda çok derin ilişkilerimizin bulunduğu kimi ülkelerin sergilediği riyakarlık, hatta ciddiyetsizliktir. İşte dün bu ülkelerden birinin güya savunma bakanlığı sözcüsü çıkıyor, yüzü kızarmadan, utanmadan, sıkılmadan Afrin'de sivillerin öldüğünü, insanların şiddet yüzünden evine dönemediğini söylüyor. Be vicdansız, be ahlaksız, Doğu Guta'da her gün yüzlerce çocuğun, kadının, yaşlının, sivilin alçakça katledilmesinden en küçük bir rahatsızlık duymuyorsun, burada teröristlere karşı verilen bu mücadeleden rahatsızlık duyuyor ve yalan yanlış haberler yayıyorsunuz." dedi.

"Bu yaz hem terör örgütü için hem onu destekleyenler için sıcak geçecek"

Cumhurbaşkanı Afrin'de düzenlenen operasyonla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Bu yaz hem terör örgütü için hem onu destekleyenler için sıcak geçecek, öyle görünüyor. Önce Münbiç'i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat'ın doğusunun tamamını kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hale getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz." dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS