Demokrat Parti'den evlat nöbeti ziyareti | Video

Demokrat Parti'den evlat nöbeti ziyareti | Video

Millet İttifakı bileşenleri içerisinde yer alan Demokrat Parti'den dikkat çeken bir adım geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Diyarbakır'da evlat nöbetindeki anneleri ziyaret edeceğini duyurdu. Bu ziyaret "Demokrat Parti, Millet İttifakı'ndan ayrılıyor mu?" yorumlarına neden oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Millet İttifakı bileşenleri arasında yer alan Demokrat Parti'den önemli bir adım geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 1 yılı aşkın süredir Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

Böylece bugüne kadar Millet İttifakı bileşenler arasında yer alan siyasi partilerden ilk kez bu ailelere dönük bir adım atılmış olacak.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyareti sosyal medya hesabından duyurdu. "Demokrat Parti olarak PKK’nın kendilerinden çaldığı evlatlarını geri isteyen,terör örgütünün bölgeye/orada yaşayan vatandaşlarımıza ‘Deli gömleği’ giydirircesine oluşturduğu vesayet iklimini kırmak için sivil iradeyi, Diyarbakır annelerini desteklemek için ziyaret edeceğiz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu adımın ortaya çıkmasının ardından kulislerde, Demokrat Parti'nin 2023 seçimlerinde Millet İttifakı içerisinde yer almak istemediği, kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkaracağı iddiaları konuşuldu

"Demokrat Parti, Millet İttfakından uzaklaşıyor mu, ayrılıyor mu" yorumlarına da Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal sosyal medya hesabından yanıt verdi. "Demokrat Parti’nin bir yere ‘gittiği/geldiği’ yok!durduğumuz yerde duruyoruz..." ifadelerini kullanan Uysal, "PKK’ya karşı mücadele eden, evlatlarını isteyen Diyarbakır annelerine destek vermek için Diyarbakır’a gidip geleceğiz" dedi