Deprem bölgesi 24 saat izleniyor

Video: Deprem bölgesi 24 saat izleniyor

Elazığ depremi sonrası AFAD'da kriz masası kuruldu. İçişleri Bakan yardımcılarının başkanlık ettiği kriz masasında, 28 hizmet grubu anlık olarak deprem bölgesini izliyor, bölgeye gönderilecek ekiplerin sevk ve koordinasyonu sağlanıyor.

Elazığ depremi sonrası gözler bölgeden gelecek iyi haberlere çevrilmişken Ankara'da da kriz masası kuruldu. Afet ve Acil durum yönetimi başkanlığı 'AFAD', depremin ilk saatlerinin ardından AFAD Başkanlığı'nda toplandı.


Kriz masasının dört duvarına harita görselleri yansıtıldı.


Deprem tehlike haritasının karşısında AFAD'ın son depremler haritası yer alıyor. Son depremler ekrandan anlık olarak takip ediliyor. Bir ekranda se deprem bölgesindeki sokakların anlık görüntüleri yansılıtılıyor deprem sonrası durum bu haritadan izleniyor.


Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında, ilgili bakanlıklara mensup 28 hizmet grubu kendi aralarında görev değişimi yaparak 24 saat esasına göre çalışıyor.


Kriz masasındaki ekipler bölge ile sürekli iletişimde. Bölgeye gönderilecek AFAD, Kızılay ve UMKE ekiplerinin sevk ve koordinasyonu kriz masasından yürütülüyor. Kriz masasına içişleri bakan yardımcıları başkanlık ediyor.


Her bakanlık kendi alanına göre ulaşımdan güvenliğe, psikososyal destekten gıda, çadır yardımınıa kadar atılacak adımları kriz masasında ele alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS