Devletin zirvesinden Gaziler Günü mesajları geldi | Video

Video: Devletin zirvesinden Gaziler Günü mesajları geldi | Video

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle devletin zirvesinden mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar için gereken adımları atıyoruz" dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu video konferans yöntemi ile gazilerle buluştu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Malül sayılmayan gazilerle ilgili gereken yapılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziler Günü mesajında "Gazilerimiz, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik etmektedir" dedi ve ekledi, "Yiğitlerimizin yurt içinde ve yurt dışında yazdıkları kahramanlık destanlarına her gün bir yenisini ekliyor olmalarıyla iftihar etmekteyiz. Milletimiz, bu hasletleriyle kendi ülkesini ve halkını korumanın yanında, bölgesindeki ve dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların, soydaşların umudu haline gelmiştir."

Erdoğan, "Gazilerimiz için her türlü imkânları seferber etmek suretiyle atılması gereken adımları atıyoruz. Her zaman destekçisi olduğumuz gazilerimiz için gerekenleri yapmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli de "Gazilik hiç sönmeyecek iftihar ve irade meşalesidir" dedi ve malul sayılmayan gazilere sözü getirdi. "Terörle mücadelede yaralansalar da belirli şartları sağlayamadıklarından gazi sayılmayan kardeşlerimiz mağdurdur, mahzundur. Ne gerekiyorsa yapılacaktır. Vefa göstermemiz gereken kahramanların hak mahrumiyeti yaşamaları kabul edilemez bir durumdur."dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da gazilerle bir videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Şentop'tan "Göğüslerin siper eden kahramanlarımız sayesinde vatanımızda huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşıyoruz. Bu sebeple medyunuşükranız"dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da "Devletimizin istiklal ve istikbali için göğsünü siper eden gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyorum" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı da sosyal medya hesahlarından Gaziler Günü paylaşımında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS