Diyarbakır ve Afrin'den acı haber: 4 şehit

Video: Diyarbakır ve Afrin'den acı haber: 4 şehit
Terör örgütü PKK'ya karşı <a class="in-news-link" href="/diyarbakir" target="_blank" title="Diyarbakır haberleri">Diyarbakır</a>'ın Dicle ilçesinde yapılan operasyon sırasında 3 asker şehit oldu, biri ağır 4 asker yaralandı. Afrin kırsalında meydana gelen patlamada ise bir uzman çavuş şehit oldu, 7 asker ile 2 ÖSO mensubu da yaralandı.

Terör örgütü PKK'ya karşı Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde yapılan operasyon sırasında 3 asker şehit oldu, biri ağır 4 asker yaralandı. Afrin kırsalında meydana gelen patlamada ise bir uzman çavuş şehit oldu, 7 asker ile 2 ÖSO mensubu da yaralandı.

Terör operasyonlarından şehit haberleri geldi. Diyarbakır'da 3, Afrin'de ise 1 asker şehit oldu. Terör örgütü PKK'ya yönelik, Diyarbakır'ın Dicle ilçesi ile Elazığ sınırı bölgesinde operasyon yürütülüyordu. Operasyon sırasında, teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, Jandarma Kıdemli Astsubay Çavuş Ümmet Ufacık ile Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı şehit oldu. 2'si ağır 5 asker de yaralandı. Yaralı askerler hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak durumu ağır olan Jandarma Uzman Çavuş Fatih Uysal da kurtarılamadı. Yaralı 4 askerin tedavisi sürüyor.

Gün içinde diğer şehit haberi ise, Zeytin Dalı Harekatı'nın sürdüğü Afrin'den geldi. Güvenlik güçleri, Afrin kırsalında bir evde arama yaptıkları sırada patlama oldu. Patlamada 8 Türk askeri ve 2 ÖSO mensubu yaralandı. Uzman Çavuş Orhan Sürmen şehit oldu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS