hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğu Akdeniz için yeni NavTex | Video

  Türkiye Doğu Akdeniz'de yeni NavTex ilan etti. Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin, çalışacağı alan için 12 Eylül'e kadar devam edecek yeni NavTex duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Doğu Akdeniz'deki haklı ve kararlı faaliyetlerini sürdürüyor. Bölge için yeni NavTex yayınlandı. Oruç Reis gemisinin görev süresi uzatıldı.

  Türkiye daha önce Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin bölgedeki çalışmalarını 1 Eylül'e kadar sürdürüceğini duyurulmuştu. Yeni ilan edilen NavTex'le görev süresi 12 Eylül'e uzatıldı. Böylece Oruç Reis 11 gün daha faaliyetine devam edecek.

  Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, Ataman ve Cengiz Han isimli gemilerle birlikte Doğu Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında daha önce ilan edilen bölgede sismik çalışmalarını yürütecek.

  Oruç Reis Gemisi kıta sahanlığı ve doğal kaynak aramaları başta olmak üzere birçok araştırmayı gerçekleştirebiliyor. Ayrıca gemi dünyadaki tam donanımlı ve çok amaçlı ender araştırma gemilerinden biri. 8 bin metre derinliğe kadar 3 boyutlu, 15 bin metre derinliğe kadar da iki boyutlu sismik operasyonları gerçekleştirebiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow