Doktor, kızını kaybettik deyince baba fenalaştı, ancak küçük kızın duran kalbi çalıştırıldı

Video: Doktor, kızını kaybettik deyince baba fenalaştı, ancak küçük kızın duran kalbi çalıştırıldı

Karaman'da tarlada damlama su sistemine ait hortumu toplamak için makaraya saran babası Refik Ekinci'ye yardım eden 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, kopan hortumun boynuna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Yaralı küçük kıza acil serviste müdahale edilirken başka bir doktor kızın babasına pat diye "Kurtaramayacağız. Kaybettik. Burada geldiğinde de ölüydü" deyince baba yere yığıldı kaldı. Ağır haberi alan baba daha sonra hastane dışına çıkarılırken kalbi yeniden çalıştırılan Tuba Nur'un hayatı tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Yolda duran kalbi, hastanede yapılan müdahaleyle yeniden çalıştırılan Tuba Nur, Konya'ya sevk edildi. Doktorlar duran kalbini çalıştırmak istedikleri sırada acil serviste görevli başka bir kadın doktor, "Kurtaramayacağız. Kaybettik. Burada geldiğinde de ölüydü" demesi üzerine baba Ekinci fenalaştı. Tuba Nur doktorların çabasıyla hayata döndürülerek yoğun bakıma alındı.


Baba fenalaştı kızı yoğun bakımda


Olay, dün saat 11.00 sıralarında merkeze bağlı Kılbasan Köyü'nde meydana geldi. Refik Ekinci, kızı Tuba Nur Ekinci ile birlikte mısır tarlasındaki damlama su sistemine ait hortumları toplamak için traktörün arkasına bağladığı sistemle makaraya sarmaya başladı. Bu sırada belirlenemeyen nedenle kopan hortum, babasına yardım eden Tuba Nur'un boynunu isabet etti.


Yere yığılan ve ağır yaralanan Tuba Nur, babası Refik Ekinci tarafından traktörle Karaman'a hastaneye götürülmek için yola çıkarıldı. Yolda, çağrılan 112 Acil Servise ait ambulansa aktarılan Tuba Nur Ekinci'nin kalbinin durduğu belirlendi. Ambulansla Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tuba Nur Ekinci, tedavi altına alındı.


Acildeki doktor ''kurtaramayacağız'' deyince


Bu sırada acil serviste görevli doktor E.Ö., acil servisin kapısında bekleyen baba Refik Ekinci'nin kızının durumunu sorması üzerine, "Kurtaramayacağız. Kaybettik. Boynu kırık gibi görünüyor" dedi.


Bu haberi alan baba Ekinci, yere yığıldı. Güvenlik görevlileri Refik Ekinci'yi sakinleştirmeye çalıştı. Kızının öldüğüne inanmayan Ekinci, onun baygın halde hastaneye geldiğini söyledi. Doktor E.Ö. "Amcam elimizden geleni yapıyoruz, ama olmaz zor. Keşke. Zaten ölü olarak geldi. Baygın değil o ölü. Ne diyeyim" dedi. Baba Refik Ekinci, sakinleştirilmek için hastane dışına alındı.


Bu sırada yapılan müdahale sonrası Tuba Nur'un, duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Tuba Nur, ambulansla Konya'ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Tuba Nur'un, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS