hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Düğün takılarına mahkemeden ret

  Düğün takıları erkeğe mi yoksa kadına mı ait? Bu soru, sık sık gündeme geliyor? Düğün takılarına ilişkin tartışmalı bir karar geldi İstanbul'dan. Mahkeme, boşanma davası sonrası "Düğün takılarının kadına iadesine" ret kararı verdi. Peki ya hukukçular bu karara ne diyor? Mikrofonlarımızı, Avukat Şükrü Aksu’ya uzatıyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul'da yaşayan bir çift anlaşamadı. Taraflar anlaşmalı boşanma kararı aldı. Kadın ise hemen ardından boşanma davası açtı. Düğünde kendisin verilen takıların mal paylaşımı yoluyla kendisine geri verilmesini istedi. Mahkeme ise düğün takılarının kadına verilmesini reddetti.

  Düğün takılarına mahkemeden ret

  Avukat Şükrü Aksu bu konuda, “Arsa alacağım bana bunu verir misin, anne babamın ihtiyacı var verir misin gibi bir takım gerekçelerle araç alacağım daha sonra iade edeceğim gibi gerekçelerle verildiyse, kadın daha sonrasında bunu isteyebilir” şeklinde görüş bildirirken, "ispat" şart diyor ve ekliyor: “Her davacı, davadaki iddiaları ispatlamakla yükümlü durumdadır. Bu iddialarını şu şekilde ispat edebilir. Bu iddialarına, bu eşyaların alınmasına tanık olan kişileri davada dinletebilir. Whatsapp yazışmaları, mailleri ve kanıtları da dosyaya sunarak ispat edebilir.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow