None

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesinde yeni detaylar

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesinde yeni detaylar

Sunucu Ece Erken'in eşi, Beşiktaş Kulübü eski yönetim kurulu üyesi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Bakırköy'de bir restoranda düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkuş ve kameraman Engin Özbek, olay yerinden yeni detayları aktardı.

Burçak Bozkuş'un aktardığı bilgiler şöyle: 

Sunucu Ece Erken'in eşi, Beşiktaş Kulübü eski yönetim kurulu üyesi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Bakırköy'de bir restoranda düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Biz de saldırının yaşandığı yerde, o restoranın önündeyiz. Burası Bakırköy Yeşilköy'e bağlı balıkçılar çarşısı. Olay çarşının içerisinde ilk restoranda yaşandı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu, şoförüyle birlikte buraya gelmişti. Mahmutyazıcıoğlu'nun kendi mekanı desek yanlış olmaz. Çünkü balıkçının büyük ortaklarından biriydi. Ve burada şoförüyle birlikte yemek yiyorlardı.  İddiaya göre gece saat 00.30 sıralarında 3 kişi geldi. Bir kişi de kapıda bekliyordu. Önce sözlü olarak bir tartışma başladı. O tartışmanın ardından da silahlar çekildi. İddiaya göre 7 el ateş edildi. 4'ü Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na geldi. Şoförü ise bacağından yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu ve şoförü, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Saldırının düzenlendiği noktada ise geniş güvenlik önlemleri alındı. Mahmutyazıcıoğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Şoförünün ise hayati bir tehlikesi olmadığı bildirildi.

42 yaşında yaşamını yitiren Mahmutyazıcıoğlu, sunucu Ece Erken ile evliydi. 2 çocuk babasıydı. İddia göre bu kavga ticari anlaşmazlıklar sonucu çıktı. Sözlü bir şekilde başladı tartışma. Ardından da dediğimiz gibi silahlar çekildi. Sabah restoranın girişinde kan izleri vardı. Esnaf sabah buraya gelince o kan izlerini temizledi. Dükkanlarını yeniden açtı. 

Polisin olaya ilişkin incelemeleri devam ediyor. Tüm güvenlik kameraları toplandı ve incelemeye alındı. Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesi ise Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.