Elazığ'daki depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor

Video: Elazığ'daki depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor

Elazığ'da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından binalar yıkıldı, halk sokağa fırladı. Maalesef 29 kişi hayatını kaybetti. 43 kişi ise enkaz altından sağ çıkarıldı. Peki, çalışmalar ne durumda? İlk 22 saatte neler oldu? CNN TÜRK Muhabiri Zeynep Timurlenk Pozut ve kameraman Emre Kınacı, depremzedelerle konuştu.

Elazığ 6,8 ile, Doğu Anadolu korkuyla sallandı. Cuma akşamı saat 20:55’te meydana geldi deprem. Merkez üssü Elazığ’ın sivrice ilçesiydi. Sivriceliler depremin ardından korku içinde sokağa döküldü.


Bölgeye AFAD ve Kızılay başta olmak üzere birçok kuruluştan yardım gönderildi. Halka çadırlar, battaniyeler, yiyecek ve içecekler dağıtıldı.


Depremin artçıları bölgeyi sarsmaya devam etti. Yüzlerce artçı kaydedildi. Öte yandan 6,8’lik deprem binaların çökmesine neden oldu. Mustafapaşa ve Sürsürü mahallelerinde bulunan 3 binada arama kurtarma çalışmaları yapıldı.


AFAD tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda 72 binanın yıkıldığı, 514 binanın ağır hasar aldığı ve 409 binanın az ve orta hasarlı olduğu belirlendi. Bölgede yardımlar ve çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS