hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emekli albay Hasan Atilla Uğur: Kasım'da 2. kalkışma olabilir

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  "15 Temmuz darbe girişiminin ardından zafer şarhoşluğu yaşanıyor, ikinci kalkışmaya hazır olun." Bu sözler emekli albay Hasan Atilla Uğur'a ait. Yeni Şafak gazetesine röportaj veren Uğur, "Sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum, kimse bu iş bitti FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz demesin" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  15 Temmuz'un üzerinden henüz iki buçuk ay geçti ama yeni bir kalkışma için uyarı var.

  Uyarıyı yapan isim Abdullah Öcalan'ın sorgusunu yapan komutan olarak bilinen emekli albay Hasan Atilla Uğur.

  Yeni Şafak gazetesine konuşan Uğur, kasım ayı içinde yeni bir kalkışma olabileceğini söyledi.

  Hasan Atilla Uğur, "İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse 'tamam bu iş bitti, türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin" dedi.

  Uğur'un iddiasına göre, Güneydoğu'da kaos başlatılacak.

  Uğur, "Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer halkı sokağa dökecekler. Batı'da ise fitili 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak" diye konuştu.

  Uğur, eş zamanlı suikastların de başlayacağını öne sürdü.

  Kıbrıs'ta konuşlu İngiliz deniz piyadelerinin kaos bahanesiyle Türkiye'ye gireceğini iddia eden emekli albay, "İkinci kalkışmanın esas amacı işgal" dedi.

  Uğur, "Aldığım bilgiye göre İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere. Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var?" dedi.

  "Eğer biz bu oyunu bozmazsak ikinci girişim kasım ayını geçmez" diyen Uğur, kamplaşma ve ayrılıkların bir tarafa bırakılarak Yenikapı ruhunun yeniden yakalanması gerektiğini söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow