Emine Erdoğan, Mursi'ye başsağlığı diledi

Video: Emine Erdoğan, Mursi'ye başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu'nda bir programa katıldı. Programda mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır eski Devlet Başkanı Muhammed Mursi'ye başsağlığı diledi. Emine Erdoğan, konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi  Emine Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu Sosyal Tesislerinde AK Parti Kadın Kolları Teşkilatıyla Geleneksel Vefa Buluşmasında gönül dostlarıyla biraraya geldi.


Konuşmasına, Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi rahmetle anarak başlayan Emine Erdoğan, “İslam alemi bir dava liderini kaybetti. O, zulümle mücadeleye adanmış ömrünü, yine o yolda bitirdi. Onun gibi, davası için kendinden vazgeçmiş insanların dünya hayatından bekledikleri, konforlu bir yaşam değildir. Onların, bedenlerini hapsettikleri zindanlardan, yeis değil, güneşten daha parlak bir ışık yayılır. Geride bıraktığı ayak izleri ve dava ruhu, dünya döndükçe var olacak, zulme direnmek isteyenlere güç verecektir. Tüm İslam alemine başsağlığı diliyorum. İnşallah, inandığı davadan hiç vazgeçmeme mücadelesi, hepimiz için örnek olur" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS