Emniyet'te atama ve yer değişiklikleri

Emniyet'te atama ve yer değişiklikleri

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2022 yılı genel atama çalışmaları çerçevesinde toplam 35 bin 874 personelin atama ve yer değiştirme işlemlerinin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, atama çalışmaları doğrultusunda 1'inci bölgeden 2'nci bölgeye 16 bin 957, 2'nci bölgeden 1'inci bölgeye 17 bin 24, 2'nci bölgeden 2'nci bölgeye de 1893 personelin atama işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Emniyet hizmetleri sınıfı mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki yeni düzenlemeyle illerin görev sürelerinin düşürülmesi sonucunda, birinci ve ikinci şark görevinde bulunan yaklaşık 7 bin 500 personelin batı illerine dönmeye hak kazandığı vurgulandı.

Açıklamaya göre, ikinci şark görevini bitirmiş olan 4 bin 928 personelden eski çalıştıkları iller de dahil olmak üzere büyük oranda ilk tercihlerine atamaları yapıldı. 2 bin 760 personelin ise talepleri doğrultusunda bulundukları illerde idari kararla görevlerine devamı gerçekleştirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yönetmelikte yapılan değişiklik çerçevesinde, çocukları 7'nci sınıf, 11'inci sınıf ve üniversitede son sınıfa geçecek olan 4 bin 89 personelin bulundukları illerde görevlerine devam kararı verildi. Halen şark görevinde olan ancak yönetmelikte yapılan düzenlemeyle şark görevinden muaf tutulan 268 şehit ve gazi yakının, tercihleri doğrultusunda istedikleri yerlere atandı. Ayrıca 50 yaş ve üzeri olan 6 bin 705 personelin idari kararla görevine bulunduğu yerde devam etmesi talepleri kabul edildi.