hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Engelsiz Plaj" sezonu açtı

  KAYNAK DHA

  Antalya Konyaaltı Sahili'nde "Engelsiz Plaj" dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlıyor. Peki, engelsiz plaj nasıl kullanılıyor? Demirören Haber Ajansı Muhabiri Alparslan Çınar detayları aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antalya'da yaşayan ya da tatil için kente gelen engelli vatandaşların rahatlıkla denize girebileceği Konyaaltı Sahili'ndeki Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj bu yaz da yoğun ilgi görüyor. Engelsiz Plaj, yeniden düzenlenip bakım ve onarımı yapılarak engelli vatandaşların daha kolay yararlanacağı hale getirildi. Plajda fiziksel engeli bulunan vatandaşların denizle buluşmasını sağlayacak yürüyüş platformu, asansör sistemi, şezlonglar ve özel soyunma kabinleri bulunuyor. Engelli bireyler cankurtaran ve görevli personel yardımıyla asansör sistemi ya da özel rampalı platform ile kolay bir şekilde denizle buluşuyor. Plajdan tüm yaş grubundan engelli vatandaşlar ücretsiz faydalanabiliyor.

  Engelli oğlunun plajda rahatlıkla denize girebildiğini söyleyen Hakan Koç, "Engelsiz Plajın asansör sistemi ve rampalı platformu sayesinde oğlum kolayca denize girilebiliyor. Güvenli ve temiz bir yer" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow