hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan Barzani ile görüştü

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’deki programı yoğundu. Beştepe’de büyükelçilerin güven mektuplarını kabul eden Erdoğan önemli görüşmeler de gerçekleştirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani’yi kabul etti. Görüşmede, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da yer aldı. Görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi paylaşılmazken paylaşılan görüntülerde Hakan Fidan’ın elindeki kırmızı dosya dikkat çekti. Erdoğan daha sonra Malezya eski Başbakanı Mahatır Muhammed’i de kabul etti.

  Erdoğan Barzani ile görüştü

  Yeni asgari ücret görüşmelerin ardından 11 bin 402 lira olarak açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, asgari ücret açıklandıktan sonra Beştepe’ye geldi. Erdoğan, Bakan Işıkhan, Atalay ve Akkol’u kabul etti. TİSK Başkanı Akkol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a üzerinde Türk bayrağı ile tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayrakların yer aldığı hediye takdim etti.

  Ardından güven mektubu takdimleri gerçekleşti. Ankara’nın Peru Büyükelçisi Diaz, Polonya Büyükelçisi Lang ve Irak Büyükelçisi güven mektuplarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow