hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan ve Rama'dan hastane bahsi | Video

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, resmi ziyaret için Ankara’daydı. Rama’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısına Arnavutluk'ta Türkiye desteği ile inşa edilecek hastane damga vurdu. İki isim bahse girdi, Erdoğan "Hastane üç ayda bitecek" dedi. Rama ise "Büyük bahse girdiniz" yanıtı verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ankara’ya geldi. Resmi bir ziyaret için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeydi. Ortak basın toplantısında Erdoğan, "FETÖ'nün ikili ilişkileri zedelemesine izin vermeyeceğiz "dedi.

  Görüşmenin gündemlerinden biri de koronavirüsle mücadele oldu. Arnavutluk Başbakanı yardımları için Türkiye’ye teşekkür etti. Sözü Türkiye’nin desteği ile Arnavutluk'ta inşa edilecek şehir hastanesine getirdi. Erdoğan ve ama hastanenin üç ayda inşa edileceğine dair bahse girdi.

  Rama, "Türkiye bölge hastanesi inşa edecek. Biliyoruz ki 3 ay içinde hazır olması çok güçlü bir bahis. Ben bu bahsi kaybetmekten mutlu olurum ama belki kazanma şansım da olur. Çünkü Türkler ve Arnavutları çalıştırmak için biraz itmek gerekir bunu biliyoruz" dedi.

  Erdoğan "Sayın Başbakan hiç endişe etmesin. Bin 8'er odalı 2 hastaneyi 2 ayda yaptık. Bu ise 150 odalı olacak diye 3 ay dedik. Bu leblebi çekirdek" yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rama ise bu yanıta "Büyük bahse girdiniz Cumhurbaşkanım" ifadesini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow