hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan'dan bakanlara sosyal mesafe ve dezenfektan uyarısı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin bazı üyeleriyle video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Koronavirüsle mücadelenin ayrıntıları masadaydı. Erdoğan'ın bakanlara hem sosyal mesafe hem de dezenfektan kullanımına ilişkin uyarıları vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin bazı üyeleriyle video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri için alınan önlemler ve atılacak yeni adımlar masaya yatırıldı. Erdoğan başkanlığındaki görüşmeye, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmalar hakkında bilgi aldığı isimlerden birisi de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ydu. Erdoğan, Dışişleri Bakanına 1 buçuk metre kuralını hatırlattı, sosyal mesafe uyarısında bulundu.

  Video konferans toplantısında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bor madeninden üretilen dezenfektan hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi. Erdoğan da reklam kampanyası yapılmasını istedi.

  Cumhurbaşkanı, dezenfektan hakkında bilgi verirken Enerji Bakanı Dönmez'e uyarılarda bulundu. Dezenfektanın nasıl kullanılması gerektiğini uygulamalı göstererek anlattı.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "El dezenfektanları üretiminde ulusal bor araştırma enstitüsü ar-ge sürecini tamamladı. Çalışmaların olumlu sonuç vermesiyle Etimaden borlu dezenfektanın seri üretimine başlayacak" açıklaması yaptı. BOREN'in yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı yağı ve su karışımı içerdiğini söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow